Komplexní platforma pro vývoj software

Gitlab je open-source projekt, který umožňuje ukládat jednotlivé verze vyvíjeného softwaru a pomáhá integrovat potřebné nástroje pro zavádění metodiky DevOps v jediné platformě.

GitLab – Logo

GitLab v číslech

Přes 3000 přispěvatelů

Na vývoji GitLabu se podílí komunita více než 3000 vývojářů, kteří produkt neustále vylepšují.

67% podíl na Git trhu

Ze společností založených na verzovacím software Git je GitLab jednoznačným lídrem na trhu.

1. místo v DevOps Dozen

V roce 2019 byl GitLab zvolen jako nejlepší poskytovatel DevOps řešení v žebříčku  DevOps Dozen.

Základní orientace v GitLabu

S GitLabem vám pomůžeme

S GitLabem vám pomůžeme

GitLab je pro vývojářské týmy nejrůznějších velikostí vítaným pomocníkem, který pomáhá automatizovat procesy ve všech cyklech vývojového procesu. V MasterDC ho aktivně používáme a umíme tak poradit s nasazením, konfigurací, propojením s dalšími nástroji nebo s napsáním CI/CD pipeline.

K čemu GitLab slouží?

Řízení a plánování

V GitLabu můžete vytvářet týmy a podtýmy až na 20 hierarchických úrovních. Zaznamenávají se také jednotlivé verze vývoje softwaru, díky čemuž zjistíte, kdo a jaké změny udělal. V neposlední řadě GitLab umožňuje sledování postupu u dílčích úkolů a čas na nich strávený.

Implementace dalších nástrojů

Nástroj GitLab dovoluje propojení s celou řadou užitečných nástrojů, které se při vývoji software využívají. Příkladem mohou být nástroje pro řízení projektů jako jsou Attlassian Jira a Redmine, automatizační technologie Jenkins nebo propojení s monitorovacím projektem Icinga.

Průběžná integrace (CI)

Continuous Integration (CI) neboli průběžná integrace je proces slučování částí vyvíjeného kódu do výsledného celku. V GitLabu probíhá takové slučování obvykle několikrát denně, přičemž je kód zároveň analyzován a testován. Případné problémy se tak odhalí již v počátcích.

DevOps automatizace

Díky GitLabu odpadne mnoho starostí spojených s metodikou DevOps. Gitlab totiž detekuje jazyk kódu, umožňuje automatické testování, měření kvality kódu a nachází bezpečnostní chyby a problémy s licencemi. Vývojářům tak zbude více času na kreativu a samotný vývoj kódu.

Práce s kontejnery

GitLab také usnadňuje práci s kontejnery. Díky nástrojům Clair a Klar je možné Docker kontejnery skenovat a odhalit jejich zranitelná místa. Plugin Cilium zase pomáhá se síťovým zabezpečením Kubernetes. GitLab také podporuje detekci a monitorování metrik z Kubernetes.

Víte, že...

GitLab používá více než 100 tisíc společností a institucí? Mezi nimi například e-shop Alibaba, NASA, SpaceX, NVIDIA, IBM nebo laboratoř CERN. 

Potřebujete poradit s GitLabem?




    Chcete si rovnou domluvit online konzultaci?

    Naši specialisté vám poradí s výběrem služby nebo sestaví nabídku na míru.