KVM virtualizace – Logo

Technologie

KVM virtualizace

Stabilní řešení s širokou možností softwarových doplňků

Open source technologie KVM (Kernel based Virtual Machine) virtualizuje servery na úrovni linuxového jádra a odpovídá tak plné virtualizaci.

Výhody KVM virtualizace

Správa a distribuce zdrojů

Přidělování zdrojů jednotlivým VPS je díky propojení s Linuxem velmi snadné a spolehlivé. Pro KVM navíc existuje celá řada administrátorských rozhraní, z nichž v Masteru používáme technologii Proxmox.

Možnosti úložiště

Na KVM je možné napojit jakékoliv úložiště, které je podporované Linuxem, včetně síťových úložišť NAS. Podpora sdílených systémů souborů zase dovoluje sdílet image virtuálních strojů s více hostiteli.

Dynamická (živá) migrace

Díky podpoře dynamické migrace je možné přesouvat běžící virtuální stroje mezi fyzickými servery, aniž by došlo k přerušení služby. Uživatel tak migraci téměř nepostřehne.

Rozdíly mezi plnou lightweight virtualizací

  Plná virtualizace Virtualizace na úrovni OS
Platformy KVM, Hyper-V a VMware LXC
Vnořená virtualizace ?Vnořená virtualizace umožňuje virtualizovat VPS a vytvořit uvnitř něj další virtuální stroje. Ano Ne
Kontejnerizace (Docker) Ano Ne
Kernelový modul ?Kernelový modul vyžadují některé pokročilejší aplikace a služby jako například DRBD (Distribuovaný replikovaný úložný systém, který využívá jádro linuxové platformy) Ano Ne
Verze kernelu   Vlastní   Sdílená
Nabídka VPS s KVM virtualizací

Nabídka VPS s KVM virtualizací

Za pomocí technologie KVM virtualizujeme naše výkonné servery Dell a Foxconn a nabízíme tak vhodné řešení pro celou řadu projektů. V konfigurátoru si navíc lze upravit parametry přesně na míru.

Architektura virtualizace s využitím KVM

Giganti gigantům

Za vývojem KVM technologie stojí spolupráce Red Hatu s předními IT firmami jako je například Intel nebo Net App. Pro svou spolehlivost a stabilitu pak KVM používá celá řada firem včetně významné americké banky Wells Fargo nebo technologické společnosti Oracle.